Praha na 23. ročníku veletrhu MIPIM 2012

Dsc01755_m 5.3.2012
Již posedmnácté Praha nebude chybět na prestižním veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM. Jeho 23. ročník se ve Festivalovém paláci francouzského Cannes uskuteční od 6. do 9. března. Jako hlavní spoluvystavovatelé se společně s Prahou představí přední developerské společnosti CENTRAL GROUP a UNIBAIL-RODAMCO. Úspěšná pražská architektura bude na stánku Prahy reprezentována také v podobě projektu Main Point Karlín, který byl mezinárodní odbornou porotou vybrán mezi trojici finalistů prestižních cen MIPIM AWARDS 2012 v kategorii administrativních staveb. Jádrem doprovodného programu bude recepce „Meeting Prague“ pod záštitou primátora Bohuslava Svobody. K příjemné atmosféře pražského stánku přispějí tradičně Pivovary Staropramen.

Tisková zpráva ve formátu .PDF

Praha je inovativním, pro investory stabilním a dynamickým městem, jež si dlouhodobě udržuje vysoké hodnocení od renomovaných zahraničních ratingových agentur. Tradiční a kontinuální prezentace Prahy na takto prestižním, mezinárodním veletrhu má za cíl podpořit vnímání Prahy jako otevřeného města s výrazným ekonomickým a lidským potenciálem, výhodnou strategickou polohou a investorskou přitažlivostí. Účast hlavního města na veletrhu je také vhodnou příležitostí k upevňování kontaktů a seznámení se s nejnovějšími trendy ve světě. Praha je inovativním, pro investory stabilním a dynamickým městem, jež si dlouhodobě udržuje vysoké hodnocení od renomovaných zahraničních ratingových agentur. Tradiční a kontinuální prezentace Prahy na takto prestižním, mezinárodním veletrhu má za cíl podpořit vnímání Prahy jako otevřeného města s výrazným ekonomickým a lidským potenciálem, výhodnou strategickou polohou a investorskou přitažlivostí. Účast hlavního města na veletrhu je také vhodnou příležitostí k upevňování kontaktů a seznámení se s nejnovějšími trendy ve světě.

Tradiční setkání na stánku hl. m. Prahy pod záštitou primátora Bohuslava Svobody „Meeting Prague“ se uskuteční ve středu 7. března od 14 hodin. Jako doplněk bude na stánku po celou dobu konání veletrhu pro zájemce k dispozici kromě klasických on-line aplikací k územnímu plánování také aktualizovaná cenová mapa stavebních pozemků v Praze pro rok 2012.

Společně s Prahou se na veletrhu MIPIM představí hlavní spoluvystavovatelé  - přední developerské společnosti CENTRAL GROUP a UNIBAIL – RODAMCO a vedlejší partner -  letošní finalista prestižní architektonické soutěže MIPIM Awards společnost PSJ INVEST.

CENTRAL GROUP je největším rezidenčním developerem v ČR s nejširší nabídkou a největším počtem prodaných bytů, domů a parcel. Za 18 let na trhu již společnost úspěšně dokončila 118 rezidenčních lokalit a prodala více než 9000 nových bytů, domů a parcel. V současné době má více než třetinový podíl na trhu nového bydlení v Praze.

Společnost dlouhodobě vykazuje stabilní zisk a nepotřebuje čerpat žádný bankovní úvěr. Veškerou svou výstavbu, akvizice nových pozemků i provoz financuje výhradně ze svých vlastních zdrojů. Za dobu svého působení holding CENTRAL GROUP uhradil českému státu jen na přímých daních zhruba 1,5 miliardy korun. V roce 2011 se společnost svými prodeji přiblížila rekordnímu předkrizovému roku 2007 a meziročně zvýšila své prodeje o téměř 30%.

CENTRAL GROUP je v současnosti nejaktivnějším developerem nejen v rámci zahajované výstavby, ale také v rámci akvizic nových pozemků pro rezidenční výstavbu. V minulém roce firma koupila pozemky v pěti nových lokalitách v Praze za téměř 350 milionů Kč. Společnost hledá další pozemky a brownfields v Praze pro rezidenční výstavbu. Pro rok 2012 má CENTRAL GROUP pro nové akvizice vyčleněnu částku 900 milionů Kč (cca 36 milionů EURO)

CENTRAL GROUP sponzoruje řadu společenských, kulturních a sportovních akcí. Významným charitativním projektem je Nadační fond pro zdraví dětí, který firma založila ve prospěch Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze 4 – Podolí. Společnost také podporuje mladé talenty – studenty architektury. Každoročně pro ně spolu s hlavním městem Prahou organizuje velkou studentskou architektonickou soutěž, jejíž vítěze finančně odměňuje.
Více informací na webových stránkách:  www.central-group.cz

Společnost Unibail-Rodamco SE, která vznikla v roce 1968, je největší  evropská akciová společnost investující do komerčních nemovitostí. Společnost působí ve 12 zemích Evropské unie a hodnota portfolia skupiny k 31. prosinci 2011 byla oceněna na 25,9 miliard euro. Skupina je investorem, developerem a zároveň i provozovatelem svých aktiv – jejím cílem je pokrýt celý hodnotový řetězec nemovitosti.Unibail-Rodamco zaměstnává 1 500 profesionálů, kteří svoje zkušenosti zúročují ve vysoce specializovaných segmentech trhu, jimiž jsou například velká nákupní centra v evropských metropolích a rozsáhlé kongresové, výstavní a kancelářské prostory v oblasti Paříže. Skupina se odlišuje od konkurence zejména svým důrazem na to nejkvalitnější architektonické, urbanistické a ekologické zpracování svých projektů. Její vizí, založené na dlouhodobosti a trvalé udržitelnosti, je development či redevelopment jedinečných míst, kde lidé mohou nakupovat, pracovat a odpočívat. Skupina věnuje velkou pozornost ekologické, ekonomické a sociální trvalé udržitelnosti, což jí zajistilo místo v indexech DJSI (celosvětový a evropský),  FTSE4Good a STOXX Global ESGL Leaders. Skupina je také v indexech CAC40, AEX a EuroStoxx 50 a drží rating A od ratingových agentur Standard & Poor's a Fitch.

Unibail-Rodamco  bude na veletrhu prezentovat své úspěšné projekty obchodních center v Praze: Centrum Chodov, Centrum Černý Most a Arkády Pankrác. Centrum Černý Most bylo v roce 1997 prvním v tuzemsku otevřeným obchodním centrem a v rámci právě probíhající expanze se stane obchodním centrem regionálního významu. Nové Centrum Černý Most tak nabídne svým zákazníkům na ploše více než 82 000 m2 přes 160 maloobchodních jednotek, zábavní zóny, prostory pro pořádání akcí i možnosti relaxace a zábavy. Stravovací část nákupního centra je jednou z klíčových novinek konceptu. Nové restaurace budou součástí prostoru vhodného pro pořádání různých marketingových akcí a budou dále propojeny s nabídkou nového kina. Stavební práce na tomto projektu byly zahájeny koncem února 2011 a jeho otevření se plánuje na jaro roku 2013.
Více informací na webových stránkách: www.unibail-rodamco.com

Společnost PSJ Invest představí na stánku hl. m. Prahy ekologickou kancelářskou budovu Main Point Karlin, která se probojovala mezi tři nejlepší administrativní projekty do finále prestižní architektonické soutěže MIPIM Awards. O ceny MIPIM Awards soutěží každý rok nejlepší budovy světa, letos odborná porota složená z předních odborníků vybírala z více než 100 projektů ze 47 zemí.

Budova Main Point Karlin soutěží v kategorii  o nejlepší administrativní stavbu „Best office and business development“. V historii soutěže se do finále v této kategorii nedostal žádný jiný český projekt.  Letos poprvé má možnost hlasovat i široká veřejnost on-line v sekci People’s Choice Award prostřednictvím webových stránek nebo Facebooku veletrhu MIPIM. Vítězové MIPIM Awards budou vyhlášeni dne 8. března na slavnostním předávání cen v auditoriu Palais des Festivals v Cannes.

Main Point Karlin je udržitelná administrativní budova o pronajímatelné ploše 22 000 m2 s výraznou architekturou a vysokou technologickou úrovní. Mezi architektonické zajímavosti patří například výrazné fasádní pilíře, které fungují jako slunolamy nebo chlazení budovy za pomoci říční vody. Velký důraz byl kladen také na kvalitu vnitřního prostředí. Budova má ambici dosáhnout na nejvyšší hodnocení LEED Platinum.

Společnost PSJ INVEST má s udržitelnou výstavbou dlouholetou zkušenost. Poprvé se na poli udržitelných budov prezentovala ekologickou budovou Českého domu ve švédském Malmö.
Více informací na webových stránkách: www.psjinvest.cz

Partnerem stánku hl. města Prahy na veletrhu MIPIM 2012 je SPOLEČNOST Pivovary Staropramen a. s., která nabízí jedno z nejširších portfolií piv na českém trhu a značku Staropramen vyváží do více než 30 zemí světa. Staropramen je také spojen s vlastní sítí značkových restaurací Staropramen Potrefená husa.

 

Kontakt