bool(false)

Výstavy v Trojské kotlině

21. června 2016

Prohlédněte si jaké výstavy se již v Trojské kotlině uspořádaly.

Den pro Trojskou kotlinu (2020)

IPR Praha každoročne vystavuje aktuální projekty v Trojské kotlině v rámci akce, která se stala za léta již tradicí a zároveň ideální příležitostí přiblížit místním občanům připravované návrhy. Na vernisáži se pravidelně potkávají odborníci z řad městských institucí se zástupci radnice, místními i pamětníky a mladými studenty stavební fakulty ČVUT a jejich svěžími nápady.

Výstava v roce 2020 nesla název "Den pro Trojskou kotlinu" a představila budoucí plány na proměnu tohoto území. V rámci výstavy jsme zorganizovali také komunitní vycházku zaměřenou na připravované projekty s jejich autory.

Katalog k výstavě

Více informací o výstavě zde

Společně pro Trojskou kotlinu (2019)

Výstava „Společně pro Trojskou kotlinu" ve venkovním prostoru organizovaná Příměstským parkem Trojská kotlina, z.s. ve spolupráci s MHMP, IPR PRaha a s grantovou podporou MČ Praha - Troja volně navazovala na úspěšnou výstavu Obnova soužití s řekou z roku 2016. V rámci výstavy proběhly vědomostní, sportovní i výtvarné úkoly na stanovištích klubů, diskuze ke společným projektům v Trojské kotlině, posezení u ohně a občerstvení z místní produkce.

Krajina řeky (2018)

Řeka nekončí břehem. Její příběh se propisuje do všech vrstev města i krajiny. IPR Praha v roce 2018 připravil výstavu o říční krajině a jejím významu, která se uskutečnila v rámci Landscape festivalu. Instalace u břehů štvanice byla proměnlivá jako řeka sama. Během staletí nám řeka nepřestala sloužit. I když jsme její nivu proměnili k nepoznání, svoji odvěkou podstatu si však řeka stále uchovává. Řeku si nosíme v sobě. Promítá se v písních, symfoniích, malbách, fotografiích, literatuře, rčeních, anekdotách, argotu, vůních. Ale co náš současný vztah k řece?

Katalog k výstavě

Více informací o výstavě zde

Obnova soužití s řekou (2016)

Výstava o soužití člověka a řeky v Trojské kotlině vznikla z přesvědčení, že tato společná historie je cenným zdrojem informací. Na řece totiž závisíme nyní stejně jako v minulosti, rozdíl však je, že dnes na to snadno zapomínáme a dopouštíme se proto chyb. Neuvědomujeme si, že i zdánlivě nesouvisející lidská činnost může vztah s řekou vážně narušit. Stopy našeho soužití jsou zapsány přímo v krajině. Vzdělávací hra v areálu staré čistírny odpadních vod volně navazující na výstavu Obnova soužití s řekou pokračuje i dnes.

Obnova soužití s řekou - katalog výstavy

Leták ke vzdělávací hře

 

IPR_Praha_-_Obnova_souziti_s_rekou_-_18_sml

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru