bool(false)

Výstava Trojská kotlina - Obnova soužití s řekou

21. června 2016

Pamatujete si výstavu o proměně Císařského ostrova? GoogleMaps ano! A pokud byste si ji chtěli připomenout, můžete si ji prohlédnout ve staré čistírně na Císařském ostrově. Výstavu doprovází lektorský program pro děti, včetně hry, která děti provede po stopách staletého soužití člověka s řekou. Indicie, ukryté na různých místech ostrova, budou vyprávět příběh o tom, jak se řeka, ostrov a příroda Trojské kotliny proměnily v průběhu staletí, ale i o rybářích, vodních mlýnech a paměti krajiny. Řekněte o výstavě na svých školách či táborech – anebo se přijďte jen tak podívat! Výstava probíhá pod záštitou radní Jany Plamínkové.

Výstava o soužití člověka a řeky v Trojské kotlině vznikla z přesvědčení, že tato společná historie je cenným zdrojem informací. Na řece totiž závisíme nyní stejně jako v minulosti, rozdíl však je, že dnes na to snadno zapomínáme a dopouštíme se proto chyb. Neuvědomujeme si, že I zdánlivě nesouvisející lidská činnost může vztah s řekou vážně narušit. Stopy našeho soužití jsou zapsány přímo v krajině.

The exhibition about parallel lives of man and the river in the Troja Basin is stemming from the belief that this shared history is a valuable information source. We are just as dependent on the river as we ever were, only this is easily forgotten today and so we make mistakes. We do not realise that even seemingly unrelated human activity can seriously disrupt our relationship with the river. The signs of our cohabitation are clearly written into the countryside.

 

Obnova soužití s řekou - katalog výstavy

Exhibition catalogue

IPR_Praha_-_Obnova_souziti_s_rekou_-_18_sml

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru