bool(false)

Vrchlického sady

6. května 2020

Vrchlického sady, kterým je nelichotivě přezdíváno pražský Sherwood, dostanou novou podobu včetně nové tramvajové trati. Park, který leží vedle Hlavního nádraží, bude revitalizován a jeho zpracovatele vybere IPR Praha v tzv. soutěžním dialogu. Ten bude spoluzadáván s Městskou částí Praha 1 a Dopravním podnikem hl. m. Prahy, a.s.

Aktuality

  • Aktuálně probíhá nastavení procesu zadávacího řízení se soutěžním dialogem, příprava zadání a průzkumy území

Revitalizace Vrchlického sadů

Cílem revitalizace je vytvořit ze současného stavu park, kde se Pražané nejenom nebudou bát, ale budou zde chtít trávit i volný čas. Nové řešené by tak mělo přispět i k dalšímu propojení města přes Hlavní nádraží.

Tramvajová trať

Součastí revitalizace je také nová tramvajová trať mezi zastávkami Muzeum a Bolzanova. Trať, by dle podkladu pro spolu projednávanou změnu územního plánu č. Z2838 měla vést ulicemi Wilsonovou, Politických vězňů a Washingtonovou, dále předprostorem Nové odbavovací haly Hlavního nádraží ve Vrchlického sadech a dále ulicí Opletalovou, tam by se měla připojit do stávající tramvajové trati v křižovatce Opletalova x Bolzanova.

Rámcový harmonogram

  • Duben - říjen 2020 - příprava zadávacího řízení se soutěžním dialogem (spoluzadavatelé DPP a MČ Praha 1)

  • L

    istopad 2020 - březen 2021 přihlašování do soutěžního dialogu (1. kolo technická kvalifikace, 2. kolo výběr 4 týmu na základě portfolií a profesního přístupu)
  • Duben - říjen 2021 - soutěžní dialog (konference, 1. workshop – koncept, 2. workshop – odevzdání)
  • Listopad - prosinec 2021 - vyhlášení výsledků

Dokumenty ke stažení

Vrchlickeho_sady

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru